Ryhmäkilpailujen kuvat


Paras veteraani

Tuomari Ruskovaara Elena

 1.buhundKimura's Leonora, om. Matoniemi Tuija & Nurmenrinta Jari
 2.slovakiancuvacSnowhite Cowboys Beeta, om. Lahti Riikka & Lahti Iida & Lahti Kerttu
 3.shibaLaggan Izumi, om. Turpeinen Henna-Kaisa & Turpeinen Timo
 4.amerikanakitaNosferatu's Anne Dieu Le Vent, om. Vesala Mervi

Paras juniori

Tuomari Pouvesle Bernard

 1.valkoinenpaimenkoiraReal Shiny Diamond Of The Dutch Highlands, om. Jalonen Tino & Reinikainen Satu-Pia & Pakarinen Laura
 2.karpaattienkoiraColina De Lacul Morii, om. Torikka Riikka- Liisa
 3.amerikanakitaTähekiir Grey Öö Snowmaster Of Baloo, om. Reimann Kersti
 4.schapendoesScabbers Petunia, om. Polvinen Sanna
 
    
    
    
    

 


Paras jälkeläisluokka

Tuomari Ahlman-Stockmari Tanya

 1.amerikanakitaFaiter Burning Beast At Inuline, om. Kukkola Hanna & Koskinen Ella
 2.schapendoesLumikuono Jipijapa Jarra, om. Jussila Minna
 3.tanskalais-ruotsalainen pihakoiraMaison Coco Cherie, om. Vepsäläinen Riitta
 4.lunnikoiraMjøskastellets Ask, om. Loppukaarre Jaana
 
    
    
    
    

 


BEST IN SHOW

Tuomari Mattila Paavo

 1.rhodesiankoiraEle Tori Jahara Nadhari, om. Vesterinen Hanna
 2.schapendoesScabbers Afrodita, om. Savilaakso Satu
 3.alaskanmalamuuttiBearvvis Be Northern Explorer, om. Korppi Kristiina & Korppi Mika
 4.shibaLaggan Izumi, om. Turpeinen Henna-Kaisa & Turpeinen Timo

Paras pentu

Tuomari Vullo John

 1.akitaEsey Naoko, om. Temonen Inna & Alatalo Heidi & Luukkonen Terhi
 2.rhodesiankoiraBatwa Gamora M'uwayo Gaudiwa Musana, om. Vesterinen Hanna
 3.amerikanakitaDavalyan Novaya Korolevskaya Versiya, om. Laukkanen Satu
 4.shibaRoycendahl Mashou No Tenshi, om. Järvinen Asta

Paras kasvattajaryhmä

Tuomari Laakso Jari

 1.pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoiraDrole D'oiseau, Riihimäki Lea
 2.amerikanakitaTähekiir, Reimann Kersti
 3.saksanpystykorva, mittelspitz, muut väritDamirazin, Tuominen Eija
 4.tanskalais-ruotsalainen pihakoiraJust Passeli, Vepsäläinen Riitta
 
    
    
    
    

 

RYHMÄKILPAILUJEN KUVAT:

TexTerri ja kuvagalleriaan >>>>

 

 



PARIKILPAILU

Tuomari Ståhlberg Perttu

    
    
    
    

 

 
    
    
    
    

 

Näyttelyssä perinteen mukaan palkittiin myös
NÄYTTELYYN ILMOITETTU VANHIN VETERAANI

 

Rotujärjestön puheenjohtajan Tarja Kosken ojentaman palkinnon sai Buhund - Kimura's Grim ja ikää 14 vuotta
    
    
    
    

 

 
    
    
    
    

 

Näyttelyssä perinteen mukaan palkittiin myös kaksi yhdistystä
JOIDEN ROTUA ON ENIMMÄT MÄÄRÄT KOIRIA NÄYTTELYYN ILMOITETTUNA

 

Palkittavina Suomen Mittelspiz ry jonka rotuja mittelspitz ilmoitettuna 160 sekä Suomen Schapendoes ry jonka rotua schapendoes ilmoitettuna 82 koiraa. Palkinnot vastaanottivat yhdistyksen edustajina mittelspitzeistä Mariella Siintovaara (kuvassa vasemmalla) ja schapendoeseista Jenna Kallinen. Palkinnot ojensi rotujärjestön puheenjohtaja Tarja Koski (kuvassa oikealla)